Meral Akşener’den seçim yorumu: İki adayımız açık ara öndeydi

Seçimleri kurduğu 6’lı masada Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyerek kaybeden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Büyük Taarruz’un başlangıç noktası Afyonkarahisar’da partisinin düzenlediği programa katıldı.

Yeni bir yol haritası açıklayacaklarını söyleyen ve 6’lı masayı bir kez daha deviren Meral Akşener, “Koltuğundan başka hiçbir şeyi düşünmeyenlerle uğraştık, en nihayetinde maalesef seçimlerdeki yenilgiye engel olamadı” sözleriyle Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi.

Seçmeninden özür dileyen ve yenilgiye engel olamadıklarını söyleyen Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına iki kazanaç aday çıkardıklarını söyledi.

Meral Akşener’in konuşmasından satır başları şu şekilde;

“Sayın Erdoğan’ın karşısında kazanacakm iki aday çıkardık”

2023 seçimlerine girerken, Sayın Erdoğan karşısında açık farkla seçimi kazanacak 2 aday çıkardık, 20 yılda ilk kez. Yaptığımız tüm araştırmalarda bu 2 arkadaşımızın rahatlıkla cumhurbaşkanı seçileceğini gördük.

Bunun ötesinde 3 sene boyunca il il, ilçe ilçe yaptığımız ziyaretlerde demilletimizin bize söyledikleri bu sonucu doğruladı. Ben milletimize bir söz verdim, 13. cumhurbaşkanı, Millet İttifakı’nın adayı olacak dedim.

Kendi adaylığımdan feragat ettim. Ben seçimleri kazanmak, Türkiye’yi düze çıkarmak için iktidarı sandıkta yenmenin yeterli olacağını düşündüm. Asıl sorunun kendi saflarımızda olduğunu göremedim.

“Yüce Türk milletinden özür diliyorum”

Yüce Türk milletinden ve sizlerden özür diliyorum. Ben bu 2 arkadaşımızın yolunu açmak için elimden gelen her şeyi yaptım. Kişisel beklentim olmadan onları destekledim. Onların yolunu kapatanlara engel olamadım. Türk milletinden, sizlerden özür diliyorum.

Önleri kesilmek istendiğinde yardımlarına koştum, yanlarında durdum, her türlü hakareti, iftirayı göğüsledim. Ama onları paçalarından tutup aşağı çekenlere engel olamadım.

Onlara bu ateşten gömleği giydiremediğim için herkesten özür diliyorum. Allah’ım şahittir ki, ne yaptıysam seçimleri kazanmak için yaptım. Keşke herkes bizler kadar fedakar, yürekli olabilseydi. Maalesef olamadılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x